Technologie skel

Při výrobě skel do slunečních brýlí se používají různé nejmodernější technologie. Tyto skla musí být pevná a bezpečná, musí také přinášet komfort pro oči, takže se nesmí nárazem roztříštit, lesknout se a měly by příjemně tlumit přímé světlo. Na tyto všechny důležité skutečnosti myslíme při výrobě skel do našich slunečních brýlí. Pokud Vás zajímá, jak lze výše zmíněných vlastností docílit, čtěte dále.

Konstrukce skelvrstvy_skel

Pro naše skla využíváme nejlepší možné materiály – sklo Techlite pro optickou přesnost a Uhličité sklo pro jeho odolnost. Přišli jsme s nejlepšími polarizačními filtry a dokončili naše skla mnohovrstvými zrcadly. Skla jsou díky tomu anti-reflexní, odolné vůči poškrábání a vodoodpudivé. Výsledkem jsou umně vytvořené skla, která zachovávají barvy a přináší čistý pohled a ostrost za všech podmínek.

 

Co byste měli vědět o sklech

  • ChromaPop – polarizovaná skla

Vhodná kombinace technologií polarizace a barevnosti vytváří neuvěřitelně čistý pohled.

Skla ChromaPop maximalizují barvu a kontrast. Díky rychlejšímu zpracování obrazu, vidíte rychleji pravé barvy.

  • Techlite – polarizovaná skla

Tato polarizovaná skla vytváří vizuální prostředí, které je ideální i pro vodní aktivity. O 20% světlejší a až 12x odolnější povrch proti poškrábání než u běžných skel.

Italská výroba pro celodenní pohodlí.

  • Uhličitá polarizovaná a nepolarizovaná skla

Uhličitá skla jsou opticky naladěna na velké množství odstínů. Nabízí velký vizuální komfort a ochranu v městském prostředí i na vrcholcích hor.

  • NXT Fotochromatická skla

NXT Fotochromatická skla samy upravují odstín filtru UV světla.

Výjimečná čistota a ostrost vás bude provázet celým dnem.

Propustnost světla

Existuje 5 stupňů normalizovaných kategorií slunečního filtru, značených od 0 do 4. Číslo vyjadřuje propustnost světla – čím je kategorie filtru vyšší, tím čočka propouští méně světla a je tmavší. Všechny naše skla mají filtr 3. stupně.

0 Bezbarvý nebo velmi světlý filtr. propustnost světla 80-100%
1 Světlý filtr, propustnost 43 – 80%
2 Středně tmavý filtr, propustnost 18 – 43%
3 Tmavý filtr, propustnost 8 – 18%
4 Velmi tmavý filtr, propustnost 3 – 8%, vhodný k moři a do hor, naopak nevhodný na řízení

ChromaPoptechnologie_skel

Vědecky pokročilý materiál skel.

Skla ChromaPop používají unikátní patentovanou kombinaci polarizace a technologie správy barev. Výsledkem jsou skla, která poskytují výjimečnou čistost pohledu, vysoký kontrast a dynamické přizpůsobení barev.

Tento pokročilý materiál přijímá barvy a odstíny potřebné k vytvoření vizuálního zážitku. Výhodou ChromaPop je vysoký kontrast, výběr filtrů a vylepšení barev, které je lepší než u běžně používáných materiálů při výrobě slunečních brýlí či brýlí na předpis.

Skla ChromaPop fungují díky materiálu Trivex® . Ten dává ChromaPop vizuální ostrost přibližující se opravdovému sklu s výhodami, které předčí ostatní materiály.

Fotochromatické

Polarizovaná skla s fotochromatickou technologií se přizpůsobí každé změně světelných podmínek.

Se Smith Polarchromic jsme zkombinovali výhody pokročilé polarizace a UV citlivé, sebezabarvující fotochromické technologie, abychom Vám přinesli nejpokročilejší skla do slunečních brýlí, která jsme kdy vytvořili. Jak jsme to dokázali? Během výroby skel je do jejich materiálu vpraveno správné množství krystalů halogenidu stříbrného. Tyto mikroskopické krystaly samy mění orientaci v závislosti na UV světle a důsledkem je posun v odstínu, zvyšující nebo snižující přenos viditelného světla a jemné ladění odstínů v reakci na celodenní změny světelných podmínek. A výsledek? Získáte skla, která Vám nabídnou ostrý pohled a uklidňující úroveň světla v jakoukoliv hodinu. Můžete se pak celý den soustředit jen na to podstatné.

Polarizované

Precizní polarizace, navržená tak, aby bránila oslnění.

Pro vaše oči je to jako sluchátka odbourávající okolní ruch. Oslňující záře z vodorovných povrchů jako je sníh, voda, asfalt, snižuje hloubku vnímání , schopnost ostření a způsobuje únavu očí. Zarovnali jsme polarizační vrstvu v našich sklech tak, aby odfiltrovala 99,9% této „vady“ a poskytla vyladěný pohled na dění kolem.

TLT

Technologie zúžení skel – TAPERED LENS TECHNOLOGY (TLT)

Předměty vypadají přesně tak, jak je vidíme přes skla. Když světlo prochází skrz prostředí, láme se. Pokud zůstane neupraveno, může tento lom světla způsobit zkreslení obrazu a únavu očí.

Technologie zúžení skel od Smith srovnává příchozí paprsky světla postupným zužováním skel od jejich středu směrem k okraji. Pro Vás to znamená, že vše vidíte se 100% přesností při maximálním pohodlí.

Vodoodpudivý nátěr

Nátěr je vysoce odolný proti poškrábání, velice kluzký, odpudivý proti vodě a nečistotám, antistatický.

Anti-reflexní nátěr

Anti-reflexní zadní nátěr skel pro lepší pohled a prevencí proti odraženému světlu a vnitřním odrazům.


Leave a Reply

Hledat

Portfolio