Konstrukce obrouček

Tvar obrouček a celého těla brýlí je velmi zásadní, pro to, jak se v brýlích budete cítit. Jednou z věcí je tvar, který je navržen na základě ergonomických měření a druhou věcí je použitý materiál. Brýle musí být dostatečně pružné, aby nám dobře seděly a také pevné, aby se při manipulaci nezlomily. Vše o použitých materiálech, výrobě rámů nosníků a kloubů a také o vývoji se můžete dozvědět v níže uvedených odstavcích.

typy_krivek

Základní křivkaobroucky_

Základní křivka je rádius koule měřené od zadní strany skel. Laceto nabízí styl zakřivení 6, 8 a 9. Modely se stylem 6 jsou k obličeji spíše ploché, zatímco styl 9 poskytuje maximální překrytí obličeje.

Pružné klouby

Klouby z nerezové oceli jsou lehce pružné a brýle díky tomu drží pohodlně na svém místě. Tento typ kloubů je vytvořen, aby se sámy hladce přizpůsobily co největšímu množství rozměrů a tvarů.

Nosník

Usazen na nose a skráních. Nosník se jemně přichytí ke kůži a pomáhá tím udržet obroučky na svém místě. Síla přichycení se zvyšuje společně s vlhkostí.

Ručně vyrobený acetát

Výrobní proces o 33 krocích, který zahrnuje přidání drátěného jádra pro lepší přizpůsobení se tvaru. Díky tomuto materiálu mají obroučky velkou rozmanitost barevných kombinací, které mají hloubku a rozdílný charakter.

Kovy

Ultra lehké a bezvadně padnoucí. Klasický tvar zkonstruován z nerezové oceli nebo tvarované slitiny. Nastavitelné silikonové sedla poskytují celodenní pohodlí.

Grilamid® TR90

Ohebný, tuhý a flexibilní  Grilamid® TR90 je mimořádně lehký a odolný plast, který si udrží tvar za všech teplotních podmínek.

Vývoj

Zařadili jsme revoluční materiál Rilsan® Clear do něčeho, co se stalo největší ekologicky prospěšnou kolekci brýlí na světě. Tento materiál nám dovolí vytvořit lehké, odolné obroučky, které jsou z 53% na přírodní bázi.

Rilsan® Clear se získává z obnovitelné, geneticky neupravené ricinové rostliny. Charakteristickými znaky tohoto materiálu jsou pružnost, malá váha, vysoká elastičnost, pozoruhodná tuhost a excelentní odolnost proti chemikáliím. A to nejdůležitější – tento materiál nemá petrolejový základ.

Proč je 53% biologického základu důležitých? Díky rozsáhlému testování a zkouškám v terénu, jsme našli správné vyvážení materiálů, nutných k udržení vlastností a odolnosti a zároveň šetrnosti k přírodě.


Leave a Reply

Hledat

Portfolio